Sekretne życie Rudolfa Hessa Stephen McGinty

ISBN: 9788324022694

Published: August 6th 2012

Paperback

400 pages


Description

Sekretne życie Rudolfa Hessa  by  Stephen McGinty

Sekretne życie Rudolfa Hessa by Stephen McGinty
August 6th 2012 | Paperback | PDF, EPUB, FB2, DjVu, AUDIO, mp3, ZIP | 400 pages | ISBN: 9788324022694 | 3.61 Mb

„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” - tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera. Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. PoMore„Mein Führer, kiedy otrzymasz ten list, będę w Anglii” - tak zaczyna się depesza, która 11 maja 1940 roku trafiła w ręce zaskoczonego Adolfa Hitlera.

Ostatnie słowa miały uspokoić przywódcę III Rzeszy: „zawsze będziesz mógł wszystkiemu zaprzeczyć. Po prostu powiesz, że zwariowałem”. Autorem tej wiadomości był zastępca Hitlera - Rudolf Hess, który dzień wcześniej usiadł za sterami Messerschmitta i odleciał do Wielkiej Brytanii.

Ucieczka Hessa to jedna z największych tajemnic II wojny światowej.Dziennikarz Stephen McGinty postanowił rozszyfrować sekret Hessa i dowiedzieć się, jak wyglądał jego pobyt w Wielkiej Brytanii. Przez trzynaście miesięcy brytyjski wywiad próbował złamać człowieka, który znał najpilniej strzeżone tajemnice III Rzeszy.Czego się dowiedzieli?Czemu uwięziony Hess próbował popełnić samobójstwo?Jaki był prawdziwy cel jego wyprawy?Kim był Hess - szaleńcem, zdrajcą czy autorem realnego planu, który mógł zmienić losy wojny?

Stephen McGinty w swojej książce dotarł do niepublikowanych wcześniej materiałów takich jak listy nazisty do rodziny, propozycje kierowane do rządu w Londynie i przede wszystkim stenogramy rozmów Hessa i przesłuchujących go oficerów wywiadu.Enter the sum

Related Archive BooksRelated Books


Comments

Comments for "Sekretne życie Rudolfa Hessa":


torrentdownloads.pl

©2009-2015 | DMCA | Contact us